erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

Caminar to preterite form
what is the specific location of cyprus
Write the following product in scientific notation: (12.3 × 10^8)(1.06 × 10^−7).
A car with 16 gallons of gas drives 416 miles until the tank is empty. Write a linear equation that describes the amount of gas left in the car, y, after drivin
24+4(3+1) answer plz
Solve xy^m=yx^3 for m
Which one of the following statements belt batter boards is correct
Given: m < ark VC = m < ark VE Prove: QV·KV = LV·PV
what is the answer to this attached question?
What is the proper way to start a fire? -Gather small twigs and light them. Then gather larger sticks. -Gather only kindling to start the fire. Then light your