iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

i need help in this answer.
B. Directions: Use adverbs (adverbs of manner, place and time) insentences. Write your answers in your notebook.1. carefully2. neatly3. early4. at the kitchen5.
The Equation of the line of best fit of a scatter plot is y= 6x - 9. what is the slope of the equation -6 -9 9 6
What is the purpose of replication? 1-to make an RNA template from DNA 2-to produce copies of a DNA molecule 3-to move mRNA through the ribosome 4-to change the
An item on sale cost 80% of the original price. If the original was$75.00 what is the sale price
can someone help me with this?
1000 chicken wings weighs 3000 g how many grams in one chicken wing weigh
around which day is the uterus wall yhick and ready for a fertilized egg​
example of specific statement​
Melanie observes a marble travel along a horizontal path at a constant rate. The marble travels 1/30 of the length of the path in 2 1/4 seconds. At that rate, h