Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

A cone has a volume of 5 cubic inches. What is the volume of a cylinder that the cone fits exactly inside of? 15 in3 20 in3 25 in3 30 in3 I think it's 15 i
What global changes prompted the monroe doctrine? what were its key provisions? how does it show america's growing international presence?
Write the expression 3x-(2-4x) in standard form
estimate an 18% tip for a $30.80 meal
what were some of the advantages the north had during the civil war
What is the meaning of life.
How so I solve 3w - 5 > 2w + w - 7
A rectangle has four ____ angles. a. 90° c. 60° b. 80° d. 360°
Dexter and Tisa enjoy their dog even though the dog barks at and chases all the neighborhood cats. The odd thing, though, is that Tisa's friend Maria has a big
which outcomes are underage drinkers most likely to experience? check all that apply