C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

List the characteristics used to describe populations of organisms
A warning or hint about something happening in the future of a story. A.Alliteration B.Flashback C.Foreshadowing D.Allegory
Which of the following can be used to create a sense of nonlinear perspective in a composition? Select all that apply. help asap
A rocket is launched into the air and follows the path, h(t) = -3t^2 + 12t, where t is time measured in seconds. Determine how long it takes the rocket to hit t
Which of the following things would people do first in the morning? (SPANISH) A. secarse B. vestirse C. despertarse D. afeitarse The answer to the question is C
Identify and explain 3 reasons why a child might become securely or insecurely attached.
How do you protect data at rest, stored data, data in motion, or transmitted data.?
A department store is hiring for the positions of manager, associate manager, and assistant manager. If 15 people have applied for all the positions and are equ
can someone tell me the answer to 4 and 5 please
properties of elements within a ______ on the periodic table change in a predictable way from one side of the table to the other