justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Hi wolf girl can you help me? <3!
5. The economy of India can best be described as
Lee y escoge la opción con la palabra o palabras correctas para completar la frase. Read and choose the option with the correct word or words to complete the se
How was the rise of communism in the Soviet Union like the rise of communism in China? Both Russia and China went to war with the United States before adopting
What are 3 major Islamic Empires from 1400’s - 1800
3What impact did rapid-fire machine guns have on the course of the war?A. They supported Allied offensives by allowing troops to move into "no-man's land."B. Th
A cylinder has a height of 16 feet and a diameter of 10 feet. What is its volume? Use ​ ≈ 3.14 and round your answer to the nearest hundredth.
What ways can you help combat climate change? (They list 3 steps.)
PLEASE HELP if you are good with the history of Ronald Regans Berlin Wall speech! IF YOU HELP ME I WILL MAKE YOU BRAINLIEST PLEASE! I really need help with this
What is the purpose of an index page feature in a Word document? Check all that apply. helps to quickly find information in a document points readers to specifi