ramennoodlessss
ramennoodlessss ramennoodlessss
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

HELPP!!!!!!!!!!!!!!!​

HELPP class=

Respuesta :

sweetlemon01234 sweetlemon01234
  • 02-10-2021

Answer:

116oz

$29

Step-by-step explanation:

14.5 oz/pitcher *8pitchers =116oz

116oz*$0.25/oz= 29 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What causes a neap tide?
The global positioning system uses a network of satellites to determine the latitude, longitude, and elevation of a specific area. Please select the best ans
Describe the effects of community on a person’s health? How can a community foster better health for all individuals living in that Community?
What would you do to advocate the idea of opening a library in your neighborhood? Check any that apply
The expression 1.5t + 20 predicts the height in centimeters of a plant tt days from today. What is the predicted height of the plant 55 days from today?
Those who pay off their credit card balances in full each month and avoid the finance and interest charges are known as convenience users. True or false?
Samuel de Champlain is credited with founding these two cities. Quebec and Detroit Montreal and New York Ottawa and Edmonton Montreal and Quebec
elsa buys a bag of 12 oranges for $3.48. find the unit price in dollars per orange.
Conclusion on should the U.S police the world?
Cheri doesn't remember that she got sick after eating oatmeal on several occasions in early childhood. however, whenever she smells oatmeal now she experiences