channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Consider this scenario: A major manufacturing firm wants to open in your rural town. Your town currently has a population of fewer than five thousand people. Mu
Ms Hernandez has 17 tomato plants that she wants to plant in rows. She will put 2 plants some rows and 1 plant in the others. How many different ways can she pl
a device that does work in an electrical circuit
During the medieval period, which group played an important role in staging plays in various parts of towns? landholders shop owners peasants trade guilds
how to find the equation of a line passesthrough (1,4) and is parallel to y=-4x-5
Who was first able to monopolize the spice trade and open trade with China? a. The Dutch c. The Portuguese b. The French d. The Spanish
Developing a (n)______ made absorption of nutrients more efficient for roundworms. Coelom,anus,or mouth
Two 100-w light bulbs used a total of 400wh of energy. For how many hours did the light bulbs use power?
in the problem 62x45,what are partial products?
what is the Egyptian goddess Bastet role??