makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Divide. −2 4/7 Enter your answer as a mixed number, in simplified form, in the box.
Where does most of the digestion occur in the small intestine?
What type of reaction is sodium carbonate and hydrochloric acid?
The half-life of radium is 1620 year what fraction of the radium sample will remain after 3240 years
In the 1830s, where was the cotton manufacturing center of the world?
When does development of human beings stop
There are many modes of remote visual communication. Which is the most common mode?
When North Korea invaded South Korea in 1950, how did the United States respond? The United States did not intervene. The United States declared war on the Sovi
How to do that? (Indices) a[tex] \frac{1}{2} [/tex](a+[tex] \frac{1}{a} [/tex])
WILL GIVE A BRAINLEST Savannas do not exist in the United because _____. they have been destroyed by overgrazing the climate is too extreme they are found only