HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

6: Which note-taking methodology employs a table or chart format to organize information? a. c) Flow Method b. a) Charting Method c. d) Mapping Method d. b) Min
Calculate the length of line x 15 10 6
Which statement names a major difference between fresh and ocean water?A. Fresh water contains too many pollutants for people to drinkB. Ocean water contains to
two teachers want to give books to students. first teacher's books aren't enough for students, she needs 24 more books to be enough, and also the number of seco
Solve the following equation algebraically: 4 x squared = 100 a. Plus-or-minus 0.2 b. Plus-or-minus 5 c. Plus-or-minus 12.5 d. Plus-or-minus 10
Transfers wave in a string is 15 Milli per second if a source produces where of frequency 6 hurts calculate wavelength
what is the meaning of belie ?​
Media Literacy teaches... a) People to use various forms of media. b) People to believe what they read more than what they see or hear. c) People to view media
Does removal of neurotransmitters allow us to change our responses quickly True OR False
Why the Cat Always Lands on Its Feet A gentle magician was traveling in a forest. He’d been traveling forever, it seemed. So when he spotted a tree with gnarled