courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'
John Sells Hamburgers For $3 Each and cheeseburgers for $3.50 each. One afternoon, he sells a total of 24 burgers for $79. How Many hamburgers did he sell?
If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
what is greater 0.7 or 7/9?
what is greater 0.7 or 7/9?
what is greater 0.7 or 7/9?
The tropical climate zone is in which two states?