AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
The diameter of a basketball rim is 18 inches. A standard basketball has a circumference of 30 inches. What is the distance between the ball and the rim in a sh
In 1983, a year-long newspaper subscription cost $12.75. Today, a year-long newspaper subscription costs $28.50. If the CPI is 193, what is the relation of the
When assessing a patient and taking vitals you perform your abc's which is airway, breathing and circulation. Is it easier to take a pulse for 30 seconds and ti
120e^(2x)=75e^(3x) Please solve with steps
when you push on a wall and the wall does not move, you are demostrating newtons first law of motion TRUE OR FALSE
pls help,math question
The agricultural practice of spraying insecticides leaves behind which pollutant in the soil? A. Chemical poison B. Excess nitrogen C. Excess salt D. Acidic com
Judaism is traced to the patriarch abraham and offered a sharp contrast to the polytheism practiced by neighboring people, who worshipped a collection of gods
Find the mean and median of these data: 2,5,9,11,17,19
Choose the best Spanish word to complete the sentence. Ella ______ ama. el lo mes