aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The price of an item yesterday was $40. Today, the price fell to $18. Find the percentage decrease.
no question here? . . .
Three ways to prevent teachers strikes
this small country is surrounded by the persian gulf on three sides
If k=p+2q/3 find the value of p when k=7 and q=9
In humans, free-car lobes are dominant to attached lobes. Two parents that are both heterorygous free are expecting a child. Show the probabilities for this cro
Area model of 1/2 times 1/3
what is the greatest common factor of 48,28, and 44
Can you help me solve thia equation: Solve 4x-7=37
Which sentence is grammatically correct? A.) El jugo del sandía es muy delicioso. B.)El jugo de el sandía es muy delicioso. C.)El jugo de la sandía es muy de