globalron globalron
  • 05-06-2018
  • Social Studies
contestada

The cost of making one cookie is $1.00 and the Market price for a cookie is 50 cents at this price you would supply cookies

Respuesta :

dshep2135
dshep2135 dshep2135
  • 05-06-2018
5,000 cookies because i multiplexed 100 times 50 and got 500
Answer Link
ryokoj ryokoj
  • 05-06-2018
I can see how we had the information on it but what is the question asking of


Answer Link

Otras preguntas

What hypothesis can be tested using the experimental set up shown in the picture? A) Light travels faster than sound. B) Light travels in a straight line. C) Li
last year janes wages were $80 per week her wages are now $86 per week.Calculate the percentage increased.​
Simplify. (5V2 - 1)2 (last 2 is squared)
rant to me, it's okay
7. If m∠AEB = 75°, then m∠AED = 8. If m∠1 = 35°, then m∠4 =
15. Explain Shane says a straight angle always has 180° degrees. Is he correct? Explain.How do you get the Correct awnser not a hint?​
invest in your health now or pay with your health later​
மகாவாட் மasree sagter the testo
How do underwater mountain ranges form ? A. Continental drift B.convection currents C. Strike-slip faults D. Sea floor spreading
The weight of the load varies directly with the number of crates that make up the load. If a load of 15 crates weighs 2 tons, how many crates would weigh 10 ton