zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Julio is given $10 in allowance money. He heads down to the store and finds two games that he can buy. In comparing the prices of these goods, Julio is using mo
Table salt and water are examples of? A. atoms B. elements C. mixtures D. substances
a corn plant has a genotype Sstt, what are the possible genetic combinations that could be present in a single grain of pollen produced by the plant? a. Ss, tt,
Which of the following must happen before the cell can go through mitosis? A. The cytoplasm must divide. B. The cell must copy its DNA. C. The spindle fibers mu
What happens to Melanthius in chapter 17 in the Odyssey?
HELP PLEASE Thornton knelt down by Buck's side. He took his head in his two hands and rested cheek on cheek. He did not playfully shake him, as was his wont, or
Germany surrendered in May 1945 __________. a. before the Western Allies crossed the French-German border b. after German officers assassinated Hitler c. before
what is 0.3 repeating as a fraction in simplest form
The slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as y increases.
what does y =mx +b mean and how do you use it to solve problems? whats the different between y=mx+b and y=mx + c