garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What is one third plus four fifths
A 56 yard loss in football game
TRUE OR FALSE? The genetic code is determined by the SIZES of the nitrogen bases.
Tom had 240$ to buy drinks and sandwiches for his class party. He bought 22 boxes of drinks at 4$ per box. He spent the rest of the money on 8 boxes of sandwich
What is 1/100 of 605
Mnemonic for the six steps of the policymaking process.
What enables U.S. citizens to consume a disproportionately large amount of products compared to the rest of the world?
Susan has $80. She spends 3/5 of the money on Monday. She spends the remaining money equally over the next 5 days. How much money does she spend on each of t
Colonists were angered by a restriction in the Intolerable Acts that required them to
Combine like terms (Circle, Square, Underline): 2x + 3x^2 + 5x^2 - x + 7