Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

According to World Bank data, the highest levels of income inequality are found in countries such as __________. a. Sweden and Germany b. Norway and Finland
A bag contains 60 marbles that are red, blue, and green. The ratio of red to blue marbles is 13:3, and the ratio of blue to green marbles is 3:4, If 3 marbles a
Find area of the circle. Use 3.14 as (pie symbol) the diameter is 104. Please help will mark brainliest!!
Do you agree or disagree with this following statement? Only movies that use technology to create special effects are truly entertaining Explain why you agree o
PLS HELP GIVE BRAINLIEST
Need some help 54 pts
Jack Dossey wears socks of two colours - Yellow and Orange. He has altogether 20 yellow socks and 20 orange socks in a drawer. Supposing he has to take out the
Arrange the following from greatest to least value, 20% of 100, 20% of 500, 5% of 100 justify your reasoning
When can a bill become a law without a presidential signature
what is the surface area of a triangular prism where the base area is 25 m2 (metre square) , the base perimeter is 24 m and the length is 12 m ​