nynyhehe2
nynyhehe2 nynyhehe2
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

Please helpp!! (algebra 1 problem look at picture for the problem)

Please helpp algebra 1 problem look at picture for the problem class=

Respuesta :

shakyna29 shakyna29
  • 03-12-2018
The answer is This answer and this answer is B
Answer Link

Otras preguntas

Solve by substitution 3x+y=3 and 7x+2y=1
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
Light waves have some similarities with water and sound waves, but they are not exactly the same. Describe all the differences you can think of between light wa
Find the equation of the line that has slope, m = 0, and passes through the point (4, −3). A) y = 4 B) x = 4 C) y = −3 D) x = −3
First car-park has 7 times less sport cars than the second car-park. After 36 sport cars were moved from the second car-park to the first one, the number of spo
How does the author create suspense within this story? A) The use of flashbacks within the story create a sense of mystery. B) The use of comedy sets up a sur
Write in word form and expanded form: 23,876.901
What’s a good record player?
What is the equation of the vertical asymptote of g(x)=4log3(x−2)+5 ? Enter your answer in the box. x =
who else loves p!atd