lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

What are consumer goods
example of physical characteristics of a place
At approximately –50 mV, _____ is reached, Gate 1 of the voltage-activated Na+ channels opens, and Na+ ions _____ the neuron due to voltage and concentration gr
What do words such as "sweet ," "divine "and " eloquent " imply?
The area of a rectangular wall of a barn is 216 square feet. Its length is 6 feet longer than twice its width. Find the length and width of the wall of the barn
Round 4,725.806 7.049 165,023,912.5 18.692
Jenny is preparing a presentation about volume for her science class. She writes down the following notes about volume: –Volume is constant for solids since the
lab report for physical and chemical changes??!
The small states of Phoenicia and Israel developed due to the decline of the______ and the________
categorize each job role as an administrative job or management job auditor director legal secretary payroll clerk etc ​