yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Energy Isn't lost. It is convered to matter heat water light
I NEED HELP ASAP PLEASE NO LINKS!!!
Choose 3 answers Equivalent expression with negative numbers
Please help! I will mark as brainliest IF answer is right. <3
si f(x) es igual a raiz de x al cuadrado menos 16 determinar f(5),f(4),f(6),f(3)
BRAINLIEST TO CORRECT please answer part A, B, and C
Please help! I will mark as brainliest IF answer is right. <3
What culture built the bodiam castle (medieval castle)?
Hope uses the equation C = 3h + 9 to find the total cost c in dollars or renting a bike for h hours if hope does not spend more than $30 what is the maximum num
You have a pickle recipe that requires 24 ounces of sugar. You want to make a triple batch of pickles. How many pounds of sugar do you need for the triple batc