jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Discuss four ways a scientist can reduce bias scientific investigation
Which ordered pair would fit the function: y = 3x -2
What is 4 ten thousands 4 thousands times 10
What publication convinced colonists that it was time to make the break from Britain and create a new nation of their own?
what is 423,090,709,000 in word form?
is cold fusion science or pseudoscience
How do you write w = 7.5h in function notation?
What does the product of any whole-number factor multiplied by 100 always have ? Explain
Ten times four ones equals blank ones equals blank
round 3489 to nearest thousand