alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Find m4+ 1/m4 , if m− 1/m =3.
Ecrivez une lettre amitie .(10- 15 ligne)
what is the distance of the ramp in feet? in the picture and please help answer the question below !!!
Your brother has been assigned to clean the bathroom. He doesn't scrub the bathtub enough for it to be clean. Your mother has asked that you work with him so th
A man dropped his keys into the sea and watched them fall to a depth of −8 meters before landing on a rock. How far are the keys from the surface of the sea?
Bardell, Inc. prepared its statement of cash flows for the year. The following information is taken from that statement: Net cash provided by operating activiti
Which expression below gives the average rate of change of the function g(x) = -x^2 - 4x on the interval 6 ≤ x ≤ 8 ?
Solve the equation and express each solution in a+bi form x^4-7x^2-8=0
Which values will complete the table a b and c
I don’t even know what I just typed please help me!!! Which means "four thirds of the product of pi and the cube of the radius"? A. 4/3pi r3 B. 4pi r C. 4/3 + 3