jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

its C right Which describes a result of the American Civil War? A. The Union and the Confederacy remained separated for ten years. B. The treaty ending the war
How did Abraham Lincoln affect the construction of the transcontinental railroad?
Which term refers to the energy emitted when an electron moves from a higher energy level to a lower one?
Which answer choice correctly completes the sentence? For centuries, the ship had __________ beneath the waves. A. lie B. laid C. lain D. lay
A marble factory ships marbles using bags of 10, cases of 100, cartons of 1,000, and boxes of 10,000. The factory has an order for 3,570 marbles. How can they
Which unique advantage does the Internet have over other media forms with regard to advertisements? advertisements can be more entertaining advertisements can t
27 g of Al will react with how much mass of O2 to produce Al2O3
Normal faults occur from _____ stress and reverse faults occur from _____ stress.
The structure that surrounds the cytoplasm in a bacterial cell is the
Which question does the Prologue in Romeo and Juliet answer for viewers? A. What started the feud between the families? B. Will the young lovers live happily ev