719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

what's equivalent to y^9 - y^3
tone, volume, and pace are part of
Jan's scores on five quizzes were 2, 8, 8, 9, and 10. Is the mean or median the best measure of center to summarize Jan's scores? A.median B.mean C.Both mean a
Which expression is a quadratic binomial? A.) xy^2 B.) x-y^2 C.) 3+x^2-xy D.) X^2y-y
In the graveyard scene, the First Clown describes why Hamlet was sent to England. Pick the answer that best paraphrases his statment below. FIRST CLOWN: 'Twill
Which sentence contains a misplaced modifier? A.Cheese, pumpkin seeds, and apples all make delicious treats for mice. B.Many a mouse has found scraps of food i
The United States became involved in World War II primarily because of events in
which ocean current directly warms western europe
the first quartile of a data set is 51 and the third quartule is 67. which of these values in the data set is an outlie
Which represents a deletion of a section of the DNA shown here? A—C—T—G—G—A—T A.A—T—C—T—G—G—A—T B.A—C—T—C—G—A—T C.A—C—T—A—T D.A—C—T—C—C—T—T