gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

answers? plz help gotta get it done
Which plant has a visible leaf modification that will help it conserve water in extremely dry environments?
Name one body of water the merchants traveled on
production of electricity by water power
A study was performed on 20 trees to test the effectiveness of a new fertilizer. The results of this specific study is brought into question. What would possibl
Identify a1 and r for the geometric sequence an= -256(-1/4) n-1
Simplify a7/a4 A) 1/a3 B)-a/a2 C)a4/a3 D)a3
Please help me with this one question, and I'll upvote the brainliest answer
Explain how agriculture and textile factories impacted the economic development of South Carolina?
What does homeostasis means in biology?