emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

from the day ou were born you are slowly dying​
how to write a story ending with the words:"Never will I do that again"​
What are the approximate area and circumference, respectively, of a circle with a diameter of 30 inches?​
What is the exact value of sin (165 degrees)
transform each graph below. (a) The graph of y=f(x) is shown. Draw the graph of y= f(2x). (b) The graph of y=g (x) is shown. Draw the graph of y=1/2g(x).
5w-8x+20y+6z Term: Coefficient:
state three dating methods used In archaeology​
the difference between cow stomach and human stomach​
the difference between cow stomach and human stomach​
You are trying to determine the mass of sodium chloride required to create a 0.875 m solution in 534 g of water. How many moles of NaCl are required? [?] mol Na