jaguilar7602
jaguilar7602 jaguilar7602
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

The school store sells packs of 12 pens for $2.40.

Select the three unit rates that describe this sale.


There is more than one correct answer

$0.20 per pen


$2.40 per pack of pens


5 pens per dollar


120 pens per $24

Respuesta :

urlocaltrashmouth
urlocaltrashmouth urlocaltrashmouth
  • 30-10-2020

Answer: A,B,C

Step-by-step explanation: I did it on Imagine Math :)

Answer Link
bradybats22
bradybats22 bradybats22
  • 04-05-2021

Answer:

.20, 2.40, and 5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(-1)^46 + (-1^45) How do I do this problem? ^ means exponents
wich is the most abundant element in erath's crust
Who became president of the French Republic in December 1848? Maximilien Robespierre Sun Yat-sen Friedrich Engels Louis Napoleon Bonaparte
What were the two main compromises of the constitutional convention and how did they affect the government
Currently, Earth's tilt is closest to _____. A. 0° B. 14.5° C. 23.5° D. none of these because, Earth's tilt changes dramatically with each orbit
What materials did Jason vincent scarpace use in his art work
Word problems with rational numbers
True or false? Four eighths is equal to five twelves?
Express 750 dg in g.
gaseste diminutivele folosite pentru a numi partile corpului pasarii