spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
Can Someone plz help me with the question??
Please help. I’ll mark you as brainliest if correct! Don’t understand this math problem.
¿que son los cuadriláteros?
Name the components that gets digested in stomach and pancreas.
1/90 times -1/3 please give a explanation! ( if you give the reciprocal of the product for this equation Ill give brainliest)
Question 6 of 8 >Calculate the standard enthalpy change for the reaction at 25 °C. Standard enthalpy of formation values can be found in thislist of thermody
develop a theme of leadership from the poem the leader and the led
surface area of a equilateral by hand
ASAP!!! PLEASE help me with this question!!!!!
What is the result of adding these two equations?