Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Why are the values for sine and cosine equal at 45°?
Human beings as we know them have existed for about ______ years.
Manager must notify the regulatory if a food handler test positive for
Which of the following is a condition for a spring tide to occur? The sun, moon, and Earth are all aligned. Strong winds blow from the sea towards land.
In wxy,wy is congruent to xy the perimeter of wxy is 76 inches,how many inches is wx
Which situation best exemplifies the theme of power in The Tragedy of Julius Caesar? A) Brutus and Cassius’ argument regarding the practice of receiving bribes
What is gray or white and hard to catch? Plz help 2nd grade question
Please help me with this history!!
In the 1983 case of Hazelwood v. Kulhmeier, did the Supreme Court agree or disagree with the principal and why? The Supreme Court agreed with the principal s
A food web shows (2 points) which animals are carnivores and which animals are herbivores how to find information about animals online the relationship between