alex9113
alex9113 alex9113
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Help meeeeeeeeeeeeeee please

Help meeeeeeeeeeeeeee please class=

Respuesta :

shelly65654
shelly65654 shelly65654
  • 03-05-2019

It would cost approximately $17.94, all you have to do is multiply the cost of one dozen by six. You’re purchasing six dozen flowers.

Answer Link

Otras preguntas

What's the word for wandering about; tending to move around, travel
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
what do I do to figure out this problem:3x+8=26+x
Which expression is equivalent to 27/125
example of onomatopoeia in the seven ages of man
Your friend is asked to differentiate between evaporation and boiling.what questions could you ask to make him to know the difference between evaporation and bo
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
If 2/5 of a number is added to 1/3 of the same number ,the sum is 22. What is the number?
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
Liz wants to drink 1.5 litres of water each day. She buys the water in packs of 6 bottles. Each bottle contains 0.5 litres of water. How many packs of water do