Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

The legs of a right triangle are 3 units and 6 units. What is the length of the hypotenuse? Round your answer to the nearest hundredth. A 5.20 units B 6.71 unit
Which reason best explains Thomas Jefferson's purpose for repeating the phrase \"He has\" in the list of grievances in the Declaration of Independence?
"Quadrilateral ABCD underwent a sequence of transformations to give quadrilateral A′B′C′D′. Which transformations could have taken place? a reflection across t
ABCD Is a rhombus .AC=8cm and BD=3.5 cm .what is the aera of the rhombus
Read this excerpt from “My Last Duchess” by Robert Browning: —and if she let Herself be lessoned so, nor plainly set Her wits to yours, forsooth, and made excu
"A student made the following chart to prove that AB2 + BC2 = AC2. Statement Justification 1. Triangle ABC is similar to triangle BDC 1. Angle ABC = Angle BD
If the circumference of the circle is 18.84 what is the area
The ________________ are located at the crossroads of Europe and Asia.
n= t/t. if n = 8.00 and t = 2.30 days, what is the value of t with proper units
A science test, which is worth 100 points, consists of 24 questions. Each question is worth either 3 points or 5 points. If x is the number of 3-point questions