Seudónimo Seudónimo
  • 01-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

shaira37pcj6fu
shaira37pcj6fu shaira37pcj6fu
  • 01-09-2019

20 cartons of ice cream = 1 carton of ice cream = $4, meaning that $4 x 20 = $80

2 cartons of yogurt = 1 carton of yogurt = $1, meaning that $1 x 2 = $2

$80 + $2 = $82

Hope this helped!

Nate

Answer Link
PhoneUser PhoneUser
  • 01-09-2019

$82 dollars is the answer.

Answer Link

Otras preguntas

what is five plus three
explain in details three security countermeasures you know.​
You need to earn at least $1700 in order to afford a special vacation. You've found 2 part-time jobs: painting fences at $12/hr and managing a laundry mat for $
How did Jefferson origins leave him I’ll-suited to lead or embody a social revolution?
answer this questions about the chapter ​
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
The group that makes their own food is
What is the rational number as a decimal -8/15?
Which event resulted directly from the growth of railroads in the 19th century?
What are some ways to insert a row or column? Check all that apply.