sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

When solving the equation ½t = -7, the next logical step is multiply both sides of the equation by 2. The justification is the
When combination charts have data series with vastly different values, you can create ____ charts.?
What is the standard deviation of the data set? Round your answer to the nearest tenth. 6 4 9 5 5 4 5 A. 1.7 B. 1.6 C. 5.0 D. 5.4
Help me on trigonometry please
If the moon is a waning gibbous at 9pm, what will be the phase of the moon at midnight?
Which two statements describe third-party politics since 1860? {x}The Bull Moose party was formed by a former Republican President and Jane Adams. Democrats and
Es común tener ____ pequeño en ____ A) La cortina, la reja B) un jardín, el balcón C) un techo, el balcón D) un jardín, la reja
Why did general lee take the war into maryland
WILL UPVOTE! solve and show all steps please (√25+√9)^2
how can you use your knowledge of minerals chemical makeup or usea: to identify mineralsb: to determine the color of the minerals c: to classify mineralsd: to d