citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Your book discusses the general process by which scientists go about thinking about the world. There is a series of steps that are often followed (though this f
what is the volume of the following triangular prism 4cm 12mm and 2.3cm​
hhhfugggvvvugcuucjgyyyygyvvvvvv
(PLEASE HELP <3) All of the following films were influenced by Shakespeare EXCEPT: A. The Tempest B. Romeo and Juliet C. Sleepless in Seattle D. Shakespeare
what was marshall's reason for visiting the german internment camp near gotha
Which of the following could best be used to demonstrate energy being transformed from electricity to heat? f A gas oven g A triple beam balance h A magnifying
Graph y=√x-2 +3 (state all points) state the domain and range
Write me a counselor appreciation letter 8th grade level
Solve. Write the difference. 728-107
which pair of functions measures you have confident you are in your abilities