TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

From a circular card sheet of radius 14cm, two circles of radius 3.5 cm and a rectangle of length 3cm and breadth 1cm are removed. Find area of remaining sheet
3 A question in a book asks students to write 7058 to three significant figures. One student writes the answer 7050. What mistake has he made? Another student w
(100 POINTS!!!!!!!!!! Please do this assignment for me)In this assignment, you will research the connection between physics and a career in satellite technology
Define network list the elements of network
The HCF and LCM of two numbers x and y are respectively 27 and 2079 if x is divided by 9 the quotient is 21 then find y
Please HELP!!- Harrison St, Thomas St, and Denny Way are parallel. On Broad St, the distance between Mercer St and Denny Way is 0.7 miles. The distance between
sad sad asasd asdasdasdas adasd asd asd
The Missouri Compromise established which as a precedent?
Suppose a group of 800 smokers (who all wanted to give up smoking) were randomly assigned to receive an antidepressant drug or a placebo for six weeks. Given th
The Missouri Compromise established which as a precedent?