tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to learn english well??
Pwease help me, i`m not so good at History :( It is emphatically the province and duty of the Judicial Department to say what the law is. John Marshall, Marbury
3/7 × -2 1/5 i really need help i cant figure it out
What are bond ratings? do ratings remain the same during the entire life of the bond?
How do u write all real numbers are less than 69?
a commuter van has 38 seats and 14 windows. how many windows are in 6 commuter van?
What are devices that move atomic nuclei at extremely high speeds
Help me with the 3 of them
In what way (or ways) is the current knowledge revolution a child of the industrial revolution?
Andre constructs the image of line n under a dilation centered at point O that is not on line n. Becca construct a different image of line n under a dilation ce