flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

What was Sammy’s average velocity between 30 and 40 seconds?
easy way to remember separatists were
How many gallons of gasoline will it take to mow one lawn if you maintain the rate of 1/2 gallon of gasoline per 1/4 lawn mowed? Plz help
An alpha particle, which is a helium nucleus, has a mass of 6.64 x 10-27 kg. It is traveling horizontally at 42.3 km/s when it enters a uniform, vertical 1.60
Explain how John Brown's raid affected the slavery debate.
how do you write 21/7 as a whole number
the United States government can be described by all of the following EXCEPT which one
Find the slope of 5y=130-13x
what is marble canyon known as today
Given any two number,which is greater,the lcm of the numbers of gcf of the number?why?