idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sheila has $47 to buy graphing pads for her math class. Each pad costs $8,
How many pads can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 03-12-2019

Answer:

5 tablets can be bought

Step-by-step explanation:

47/8= 5

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was the first natural barrier to expansion of the frontier for American colonists?
What was the purpose of the Open Door Policy?
TRUE OR FALSE? The genetic code is determined by the SIZES of the nitrogen bases.
22 is 44 percent of what number
How can you do 461 divided by 3 the old school way
Is peeling an orange a chemical reaction?
The system of equations is inconsistent. What are the missing values? Y=2/3x + 3 Y=__/__x + 5 Fill in the blanks
in the song you're crashing but you're no wave who does it represent in the book to kill a mockingbird?
Which document guarantees citizens of the United States fair trials? A. Judiciary Act of 1789 B. Declaration of Independence C. Article I of the U.S. Consti
4(1.5c+6)-2c=-9 I need a help my teacher doesn't help