abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Reports from dream studies indicate that most dreams are positive.truefalse
who is father of india​
The first-order, gas-phase, reversible reactionis taking place in a membrane reactor. pure a enters the reactor, and b diffuses out through the membrane. unfort
brittney griner was released from russian custody earlier this month. which pro sports league does she play in?
standard precautions differ from transmission-based precautions in that standard precautions
Fraction first example is 2 by 5 is 2 parts of 5 but the second one 1 by 3 =? Third 2 by 4 is =?
Can you help me to answer those questions please
Please help me topic "rational equation and inequitiesA. Solve each rational equations. Determine the restrictions of the variables. ​
PLEASE HELP LIMITED TIME!!!!!! A person mostly likely reads an expository essay to ____. Select one: understand facts or details about a topic. validate their o
Subtract and reduce to lowest terms. 3 3/7 - 2 1/5= 1 1/8 1 1/35 1 4/17 None of these choices are correct.