joycedeserttherapy joycedeserttherapy
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

table
Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store?

Store A:
Store B:
Store C:
Store D:

Respuesta :

yannahhz yannahhz
  • 13-01-2020

Answer:

Store A: 1.98

Store B: 1.95

Store C: 2.01

Store D: 2.01

Step-by-step explanation:

divide $/loaves of bread=answer

Answer Link
didi2605 didi2605
  • 12-08-2020

Answer:

Store A:  

$1.98 per loaf

Store B:  

$1.95 per loaf

Store C:  

$2.01 per loaf

Store D:  

$2.02 per loaf

Step-by-step explanation:

5.94 divided by 3 = 1.98

7.80 divided by 4 = 1.95

10.05 divided by 5 = 2.01

12.12 divided by 6 = 2.02

Answer Link

Otras preguntas

different between physical and biological aspect​
Im drinking coffee. and working on school and watching a show. Whos with me?
Lipids are organic macromolecules that serve a variety of purposes. What is the most important role of lipids? A. to oxygenate blood B. to store energy C.
F(x) Is a third degree polynomial with lead coefficient -1 and zeroes at 1,3 and -5
Approximately how many formula units of Co2(HPO4)3 are found in 175. g of hydrogenphosphate ion?
Write 3-sentences that describe the relationship between the Native Americans and the colonists of New England.
i need to find the slope for these lines please i’ll give brainlist
How is good governance different from bad governance?​
Need help I’ll give brainliest if right What is the equation of the line through (2. - 4) and (0.4)? A. y= 4x+4 B. y= -4x+4 C. y= 4x-4 D. y= -4X-4
Why is wheat an ideal organism for extracting and visualizing DNA