sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Prostaglandins are a class of eicosanoids, fatty acid derivatives with a variety of extremely potent actions on vertebrate tissues. a. True b. False
The hypotenuse of a right triangle is twice the length of one of its legs. The length of the other leg is three feet. Find the lengths of the three sides of the
All ratios equivalent to -40/5
Describing Tasks for Mechanical Engineers Click this link to view O*NET's Tasks section for Mechanical Engineers. Note that common tasks are listed toward the t
8 is 4% of the number
Juan's pit crew was able to get his car back onto the racetrack 0.4 seconds faster than Paul's crew. Paul's crew took 1.3 seconds longer than Terry's crew. Terr
wah wah wah wah wah wah wah wah WAH WAH WAH! Transolation: A grocery store sign indicates that bananas are 6 for $1.50, and a sign by the oranges indicates that
A macro element that is a component of ATP
When Emma was little, she loved to color. As a busy high school student, she doesn't have much free time. Her swim practice was canceled, so she decided to grab
solve for x 5 to the power 2 x + 4 - 25 to the power x - 1 is equals to ​