xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

A painter uses 1.2 liters of the paint to cover 1m2 of the wall. C How much paint will he need to cover 5.8m2?
You spend $264 on clothes. Shirts cost $2 and pants cost $32. You buy a total of 9 items. Write a system of linear equations that represent this situation.
If y'all read The Book Thief or is reading it right now, what is Markus Zusak's message about loss of innocence? And give me the quotes w/ citations please!
8×3=(4×3)+(4×3)=Help me please and thank you!!
Please help I need it
How do you tell if the ground sill start to liquify during an earthquake? How do you find out? Test the soil?
Rachel babysits the michaelsons kids on saturdays for 4 hours and is paid 12.50 per hour on sundays she babysits at the smiths for 4 hours is paid 14.50 per hou
The graph of the function f(x)= -|5x| is translated 3 units up. Write the equation of the transformed function.
Would not Spaulding have recognized Holmes?
Whats the proper abbreviation for twenty-five micrograms