xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

How are Earth’s plates able to move?
A group of students studied heat transfer by placing a hot block of metal into a Styrofoam cup of room temperature water what method of heat transfer with the s
If a resident slips and seriously hurts his/her hip, has an order with a request to forego resuscitative measures, AND is a resident on hospice, I should
ILL MARK U BRAINLIEST if you get these right .
please help me with this question....​
how can you promote making art made up of local materials​
If two lines are cut by a transversal and the corresponding angles are congruent, then the lines are:
What will happen when a piece of magnesium metal is dropped into a beaker containing a l M solution of copper(1) chloride? Mg2+ + 2e = Mg(9) P = - 2.37 VCu2+ +
Which of the following is the most likely the next step in the series ?
Help please and thank you so much