issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

f (x) = 5x + 3 What is the value of x when f(x) = 6?
One major reason Pakistan and India want control of Kashmir?
As an estimation we are told £3 is €4. Convert €52 to pounds.
What are the uses and limitations of economic data?​
Solve 1/2 (x+5) < 2 -
A basketball court is in the shape of a rectangle. It has a length of (x - 7) meters and a width of (x + 3) meters: (x - 7)(x + 3) Which of the following simpli
what do you think is a consequence of voter apathy
Determining what items or products you need is the first step in purchasing. This is called a purchasing A quantity B agent С specification D order version
Mary bought more than 72 pencils to distribute to children at an orphanage. She packs these pencils in gift boxes. If she packs 4 pencils each into x gift boxe
Where do the Inuit people come from