firesquad3990 firesquad3990
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariel and ber friends purchased some drinks and pizza slices at the snack bar each drink cost $2 and each pizza slice $4 they purchased 9 items and spent a total of $28

Respuesta :

katie6680
katie6680 katie6680
  • 04-03-2020

Answer:

5 peices of pizza for $4 each

and 4 drinks for $2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was R-kelly doing in the basement Right answers only ;-;
My body is in pain but there's no reason why it should be :') My head hurts, my legs hurt, my back hurts, any advice???
factorise (6²+28ab+196a²)​
Match the association type with the person that best fits the description: personal association a. your parents b. the president of your gardening club c. the m
Beginning with solar energy, detail how the transfer of energy drives weather and climate. Be sure to mention how energy transfer affects wind, rain, temperatur
√-8 . √-32 show work
what group of people study or research carbon footprints??
Can someone please give me some constructive criticism I would really appreciate it, I think my art looks ok but I want to know if there's a way to improve that
what dose elsa were in frozen one and tow
8.16, 0.96, 8.24, 8.123 in order