soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One purpose of Hamlet’s speech is to A develop the theme “death conquers all.” B question the theme “revenge is destructive.” C introduce the theme “truth is ha
A number decreased by 18 is equal to the product of the number and 7.
What type of object can offer the mosteffective way to display data and calculations in a presentation?
HELP FAST What conclusion does the cause-and-reflect relationship in this passage support? Washington lacked the information he needed to govern effectively. W
which of the following is a nonrenewable resource? A) coal B)wind C)sunlight D)water power
My son is really get upset the chocolate muffin that I gave him this morning. Is his first time to try eat this kind of stuff. It this correct grammar?
Help me answer this question plz
how to nake sentence using "herewith" in regards to official letter
Mr. Thompson is on a diet. He currently weighs 260 pounds. He loses 4 pounds per months. Write a linear model that represents Mr. Thompsons weight after m month
An unknown material has a mass of 2.75 g and a volume of 4 cm3. What is the density of the material? Round to the nearest tenth. A) 1.7g/cm3 B) 0.6g/cm3 C) 1.5g