leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Which T&D evaluation method involves monitoring and measuring a firm's internal processes, such as operations, and then comparing the data with information
1. Plants produce glucose and oxygen during the process of absorbs solar radiation and reradiates it to Earth's 2. Earth's surface. Key Concepts:
Calculate the hydrogen ion concentration [H+] for the pH value of 1.1 .
what happens if an editor decides that he does not have enough footage to make a film.
A relationship in which one species is helped and the other is NOT harmed. A. Mutualism B. Parasitism C. Commensalism D. Predation
what is considered to be an unsafe level of lead in flint michigan water?
what is the coefficient for calcium oxide? CaO(s) + CO2(g) → CaCO3(s)
Explain how technology helped fuel the spread of imperialism. Describe some of the technological advances and how they specifically impacted Western colonialis
Should a GDP (Gross Domestic Product) measure include factors beyond cash earned?
Heavy sales of umbrellas during a rain storm is an example of which of the following? Group of answer choices A trend A causal relationship A fad A coincidence