alinatoresshernandez alinatoresshernandez
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Meat costs $8.00 per pound. What is the slope?

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 02-04-2020

Answer:

8 is the slope

Step-by-step explanation:

Because the amount per 1 thing is the slope

Answer Link
Ammilirya000
Ammilirya000 Ammilirya000
  • 02-04-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

because for every meat you go up 8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

alan has 8 key chains of school.These represent 40% of alans key chain collection.What is the total number of key chains in alans collection
discount for certain customers A. monopoly B. Consolidate C. network D. trust E. rebate F. pool
According to Gary Sirota, the proposed Bajagua wastewater treatment plant is a beneficial solution because __________.
3. True or false. All objects that are made of metal are magnetic. Explain why or why not.
Which is a way for solutes to move from an area of high solute concentration to an area of low solute concentration
PLZ HELP ASAP!!! WILL GIVE BRAINLY. Use the Law of Sines to find the measure x to the nearest tenth.
) Why does Atticus save Miss Maudie's oak rocking chair?
What were the contributing factors that led to the “booming” economy during the 1920’s?
Determine the cost per pound to see what the better buy. 3 pounds of turkey for $10.50 over to 1/2 pound for $6.25
How long does it take for state tax refund direct deposit.