katevanderpyle katevanderpyle
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 8lbs of apples cost 12.48, how much is 1lb of apples

Respuesta :

tinasoooltp1981 tinasoooltp1981
  • 03-04-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

You have to divide the cost $12.48 and divide it with the 8lbs and it gives you $1.56, if your not sure that its the right answer than just multiply the answer with the 8lbs, your welcome!

Answer Link

Otras preguntas

The death rate for children in the factories was twice that of adults
What is definition of a coolie?
Which sentence contains an opinion? (1 point) a Thomas Jefferson supported American independence from Great Britain. b He was a lawyer in his home state of
What is the mass of an object that creates 33,750 joules of energy by traveling at 30 meters a second?
How did Spanish exploration impact Mexico and South America in the 1500's
how did the ice age affect the migration of early people of north america
could use some help on 22
What is 1 1? i'm face-timing my little cousin and he wants to know how to do it he's only in kindergarten.
Which environmental problem is NOT caused by deforestation? A) increased atmospheric CO2 B) soil erosion C) urban sprawl D) reduction of wildlife habitat
What is the answer to 1.75g x 1000mg/1g?