swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Show me how to get an answer for: 1a + 18 = 7a
a bookshelf is 14 inches wide there is enough space for 2 shelves one shelf is 2 inches wide how wide is the wider shelf?
Help with science plz! Giving brainlist :D
If m varies directly as the square root of y, inversely as p2, and directly as n, what happens to m when y is quadrupled, p is tripled, and n is multiplied by 5
what does the phrase leveling out to form fair shares mean
How to find the answer ?
what is 10,8,9,8,8.25,9.25,8.5 greatest to least
we cleaned up the creek. which of the following best elaborates on the example sentence? A. a dozen people filled 50 trash bags in only two hours. B. it was t
The answer and steps for this question
Para estudiar las obras de Shakespeare, tú vas a la clase de ________. A. literatura B. biología C. química D. matemáticas