eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

The emotional upheaval provoked by this mandate is called the identity crisis. In order to resolve this crisis and achieve a sense of identity, it is necessary
A mutation that can be inherited by offspring would result from
How are humans connected through the physical environment. PPPPLLLZZZ HHHHEEELLLPPP ASAP
f(x) = 8 - 3 |x + 2| Evaluate f(-6) A. 20 B. -16 C. -4 D. 4
Lee drove 420 miles and used 15 gallons pf gasoline.How many miles did Lee's car travel per gallon of gasoline?
an object placed in a graduated cylinder raises the volume from 12.2mL to 14.5 mL. Find the volume of the object
Find the exact value of sin (pi/8) using the unit circle
state the function of leveller
Which of the following should you consider before planning a speech
Which is the best paraphrase of these lines from "january"? fat snowy footsteps track the floor, (1 point) thick, snowy footprints show where animals walked. th